Krótki list Proboszcza na wrzesień 2020

with Brak komentarzy

Kochani Parafianie i Przyjaciele Przemyślan, Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Czas wakacji się zakończył choć trwał w tym roku długo, czas wziąć się do nauki i pracy.

Wrzesień dla Polaków i nie tylko to czas pamięci o rozpoczęciu II Wojny Światowej w czasie której życie straciło miliony niewinnych ludzi, a jeszcze więcej rannych i osieroconych.

Jak powinniśmy zwłaszcza w tym trudnym czasie zwrócić się do Boga i jego Matki Maryi o pomoc. Bez pomocy Bożej nie pokonamy strachu i wroga, który rozpoczął na dobre walkę o nasze Dusze i życie. Dlatego proszę Was Kochani Przyjaciele, nie dajmy się zastraszyć wrogowi, tylko całym sercem zwróćmy się do Boga, który jest naszym najlepszym Przyjacielem. Pamiętajmy o powiedzeniu “Przyjaciół poznaje się w biedzie”.

Miejmy więc oczy i serce otwarte na pomoc tym, którzy żyją obok i potrzebują sobrego słowa i pomocy.

Dzisiaj Oni, jutro my możemy się znaleźć w trudnej sytuacji. Boleję jako kapłan na obojętność moich Parafian z Przemyślan na Boga. Bóg nas kocha i troszczy się o nas, ale dlaczego nie kochamy Go tak, jak na to zasługuje? Święty Paweł mówi: “czas jest krótki, a Święci mówią – wieczność czeka!”. Dlatego czuwajmy i módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy z radością służyli naszemu Jedynemu Panu Jezusowi Chrystusowi, który oddał za każdego z nas życie, z największej Miłości. Św. Jan Paweł II w Chile zostawił piękne przesłanie dla Młodych ludzi, ale ono jest aktualne i dzisiaj dla nas: “Szukajcie Chrystusa. Patrzcie w Chrystusa. Żyjcie w Chrystusie”.

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie, prosząc również o nią.

ks. Piotr Smolka