Boże Narodzenie 2020 i Nowy Rok – list proboszcza

with Brak komentarzy

Nadszedł długo oczekiwany, szczególnie w tym ciężkim roku czas nadziei i nowego początku. Boże Narodzenie to piękne, rodzinne i optymistyczne Święta, przypominające nam przyjście samego Boga na ziemię, w postaci Jezusa Chrystusa. Nie zapominajmy o tym przy świątecznym stole, oraz łamiąc się opłatkiem. Symbolicznie także, z nadejściem Nowego 2021 roku, czekamy na poprawę naszej trudnej sytuacji, związanej z pandemią COVID. Koronawirus to słowo odmieniane tego roku przez wszystkie przypadki. Można by pomyśleć, że choroba zawładnęła nami całkowicie, ale warto w takim czasie przypomnieć sobie i porównać nasze trudy, z niepomiernie większymi trudami naszych przodków.

Na tę okazję, przekazujemy życzenia od Salezjan, oraz jak zwykle słowo naszego Proboszcza, ks. Piotra Smolki. Obu naszych duchownych (także ks., Edwarda) nie ominął wirus, ale w takich chwilach, poza wszystkim co możemy zrobić jako ludzie, nie zapominajmy zwrócić się do Boga o opiekę, pomoc i wsparcie w trudnej chwili.


Kochani Parafianie i Przyjaciele Przemyślan.
Gloria in exelsis Deo!

Radujmy się Bracia i Siostry z narodzenia Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bo On jest naszym Bogiem Miłości i Pokoju, a dzisiaj Zdrowia tak nam Wszystkim potrzebnego.
Niech Boża Dziecina Wam hojnie błogosławi i darzy dobrym zdrowiem, miłością, radością i będzie Nadzieją na lepsze jutro.

Nikt z nas tego nie przewidział scenariusza, jaki ludzie zgotowali ludziom XXI wieku, ale nie oni piszą historię, tylko Bóg, który ma ostatnie Słowo. Dwa tysiące dwadzieścia lat temu Bóg zamieszkał pośród swojego ludu, niestety nie było dla Niego miejsca w żadnej Betlejemskiej gospodzie. Historia zaczyna się niestety powtarzać. Jezus przychodzi do nas, ale czy my Jezusa przyjmiemy w bezdomnym, poczętym Dziecku, które powinno być z radością przyjęte przez Rodziców, a jeszcze bardziej przez każdą Matkę? Dlatego proszę Was Bracia i Siostry, nie zapominajmy o młodych, samotnych, czy starszych Matkach i okażmy Im pomoc i życzliwość, nie bądźmy obojętni na los Niewinnych Dzieci, które mają Prawo żyć, tak jak kiedyś pozwolono nam żyć.

Módlmy się o opamiętanie dla współczesnych herodiach i herodów, którzy dzisiaj zabijają małego Jezusa w nienarodzonych dzieciach. Niech Bóg Ich nawróci, póki jest czas, bo za wszystko każdy z nas będzie musiał zapłacić temu komu służy.

Naszym Bogiem i Królem ludzi wierzących jest Jezus Chrystus. On nas nigdy nie zawiedzie i żadnego zła nigdy nam nie uczynił, dlatego kochajmy Jezusa, Maryję Bożą Rodzicielkę i Św. Józefa.

Kochani Bracia i Siostry starajmy się w gronie najbliższych przeżyć Święta Bożego Narodzenia w atmosferze wiary nadziei i miłości że Bóg zamieszkał pośród nas, śpiewając kolędy, dzieląc się białym Opłatkiem składając życzenia najbliższym i myśląc o tych którzy są daleko od nas, o chorych i o tych naszych Bliskich, którzy od nas odeszli do wieczności. Bracia i Siostry niech nie zabraknie w nas Wiary, Nadziei i Miłości do Boga i ludzi i życzę Wam Wszystkim zdrowych, spokojnych, radosnych pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz doczekania w zdrowiu Nowego 2021 Roku, żeby dla nas był zdrowszy, szczęśliwszy z Jezusem, Maryją i św. Józefem.
ks. Piotr Smolka


Życzenia Salezjan i Wiernych z Przemyślan

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje Przemyślan i okolic Gloria in exelsis Deo !!!

Salezjanie z Wiernymi naszych kościołów, które obsługujemy składają z okazji świąt Bożego Narodzenia jak najserdeczniejsze życzenia: obfitych Łask Bożej Dzieciny, opieki świętej Rodziny, pokoju, miłości, życzliwości a przede wszystkim zdrowia na święta oraz w nadchodzącym Nowym 2021 roku. Oby dla nas był zdrowszy i szczęśliwszy.
Wdzięczni za modlitwy, życzliwość i Dobre Serce.
Z darem modlitwy Salezjanie z Wiernymi: ks. Piotr Smolka, ks. Edward Mackiewicz SDB
Przemyślany 25.12.2020 rok.