List Proboszcza na luty 2021

with Brak komentarzy

Kochani Parafianie i Przyjaciele Przemyślan.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Wnet rozpoczniemy Wielki Post czas rozważania męki Zbawiciela Jezusa Chrystusa, jest to Święty Czas, w którym Chrześcijanin powinien podjąć walkę z grzechem i powrotem do Ojca Niebieskiego. Warto aby na początku Wielkiego Postu każdy z nas przeczytał piękną przypowieść “0 Synu Marnotrawnym” z Ewangelii Św. Łukasza, 5 rozdział, wiersze od 11 do 32 i często ją rozważał.
Wszyscy jesteśmy podobni do Syna Marnotrawnego, który tak łatwo roztrwonił majątek Swego Ojca żyjąc rozrzutnie. Każdy z nas tak wiele otrzymał: życie, zdrowie, talenty jakie możemy wykorzystać, a niestety często nie cenimy tego co mamy i potrafimy z czasem wpaść w biedę duchową czy materialną. Ludzie nas widzą, kiedy nas potrzebują, a kiedy jesteśmy chorzy albo starzy wtedy jesteśmy już im niepotrzebni i nas nie znają. Przysłowie mówi: „Przyjaciół poznaje się w biedzie”. Tak było z Synem Marnotrawnym wszyscy go opuścili, dobrze że zastanowił się nad swoim życiem i rzekł: „Iluż to najemników mojego Ojca ma pod dostatkiem chleba a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mojego Ojca i powiem mu – Ojcze zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem Ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem, uczyń mnie choćby jednym z najemników”.
Bracia i Siostry – Wielki Post, a zwłaszcza obecny, kiedy nie wiemy co będzie z nami dalej, miało być lepiej, a jest nieciekawie i nie wiadomo jak długo tak będzie. Więc czy nie warto, aby każdy z nas zrobił sobie na początku Wielkiego Postu Rachunek Sumienia z swojego życia, wzbudził żal za grzechy i postanowił poprawę, bo nikt z nas nie jest bez winy przed Bogiem. Znajdźmy czas by pójść na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, by pomóc potrzebującym, biednym i chorym. Zbierajmy Dobre Uczynki by wynagrodzić Bogu, za to co zmarnowaliśmy, bo za wszystko będziemy musieli zapłacić. Więc módlmy się za siebie nawzajem byśmy mieli odwagę Syna Marnotrawnego zmienić życie na lepsze.
Ks. Piotr Smolka