List Proboszcza na Wielkanoc 2021

with Brak komentarzy

Przemyślany, Wielkanoc 2021

Kochani Parafianie i Przyjaciele Przemyślan Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!!!


Dzisiaj kiedy wszystko się załamuje pod nogami i nie wiemy co będzie jutro, potrzeba nam wszystkim pomocy, ale nie tej ziemskiej lecz Bożej.

Nadchodzą Święta Wielkanocne! Dzwony kościelne oznajmiają światu zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, szatan nasz wróg został pokonany na drzewie Krzyża, na którym nasz Zbawiciel Jezus Chrystus umarł za nas grzesznych z największej Miłości, aby nas uratować od piekła i szatana.

Bracia i Siostry wchodzimy w najważniejszy okres całego roku, w rozważanie męki, śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę znajdźmy czas aby w tych dniach Triduum Paschalnego spotkać się z Jezusem i podziękować: w Wielki Czwartek za ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii, w Wielki Piątek za nieskończoną Miłość okazaną nam przez Jezusa, który o godz. 15.00 oddał swoje życie na Krzyżu, w Wielką Sobotę dziękując Bogu, Rodzicom i Chrzestnym za to, że w Sakramencie Chrztu staliśmy się Dziećmi Bożymi, członkami Kościoła Świętego obdarzonymi największym Skarbem Bożą Łaską, która na powrót otwiera nam Niebo, a w Niedzielę Zmartwychwstania chciejmy jak Niewiasty Ewangeliczne spotkać się z Jezusem Zmartwychwstałym i usłyszeć słowa „Witajcie”.

Pamiętajmy Bracia i Siostry, że po Wielkim Piątku przyszła Niedziela Zmartwychwstania, Dzień Zwycięstwa Chrystusa nad piekłem i szatanem. Pamiętajmy, za jaką cenę, Krwią Chrystusa zostaliśmy wykupieni z niewoli czarta. Nie dajmy się zastraszyć, jesteśmy ludźmi wolnymi i chcemy zawsze służyć tylko Jezusowi, On nigdy nas nie zdradził i nie opuści, więc radujmy się z Zmartwychwstania Pańskiego.

Przyjaciele z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: Wiary na lepsze jutro. Nadziei na lepsze dobro. Miłości, która jest silniejsza od śmierci. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia nas w wędrówce do Ojca, On chce się z nami spotkać i dodawać otuchy. „Jam zwyciężył świat, nie bójcie się”. Zdrowych i spokojnych Świąt z Chrystusem Zmartwychwstałym. Salezjanie z Wiernymi.

ks. Piotr Smolka
ks. Edward Mackiewicz