Odpust 2019

with Brak komentarzy
Odpust 2019 - św. Piotr i Paweł - nasi Patroni

ODPUST – 29 czerwca. Jak co roku świętujemy w naszej parafii w Przemyślanach pamięć o naszych Świętych Patronach – o Apostołach Piotrze i Pawle. Ci dwaj “Książęta Apostołów” czuwają nad nami i naszym kościołem już od 1730 roku. Bardzo wiele informacji o nich znajdziecie na naszej stronie, w dziale APOSTOŁOWIE PIOTR I PAWEŁ. Ich życie po dziś dzień inspiruje i wzbudza najprawdziwszy podziw.

My tymczasem spotykamy się na parafialnym święcie ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy wszystkich na ODPUST, uroczystą niedzielną mszę świętą 30 czerwca 2019 roku o godzinie 14.00 w naszym kościele.

Uroczystości odpustu będzie przewodniczył Nasz Parafianin ks. Roman Tsyganiuk! Neoprezbiter, Salezjanin z Przemyślan. 15 czerwca 2019 roku w Przemyślanach, przyjął święcenia kapłańskie z rąk księdza Biskupa, także Salezjanina, Ordynariusza Kijowsko-Żytomierskiej DiecezjiWitalija Krywickiego.

Miło nam także odnotować, symboliczne przywrócenie do działania naszej witryny internetowej przemyslany-sdb.com . Ma ona pełnić podstawową funkcję informacyjną w naszym codziennym życiu. W założeniu ma stać się również jak najpełniejszym kompendium wiedzy o całej naszej parafii. Tym samym, witryna będzie służyła zarówno naszym miejscowym parafianom i parafianom rozsianym po całym świecie. Posłuży również zainteresowanym historią, poszukiwaniem swoich korzeni. Prosimy o cierpliwość i częstą gościnę!