Wielkanocne życzenia 2022

with Brak komentarzy

Od 24 lutego 2022 roku agresor Rosja napadł na ludność Ukrainy, zabija niewinnych ludzi, czyni wielkie zło, niszczy miasta i wioski na oczach świata, który patrzy i czeka. Dobrze, że są ludzie o Wielkim Sercu, jak wielu z Was i pomagacie na wszelkie sposoby: materialnie i w modlitwie prosząc Boga, aby tragedia mieszkańców Ukrainy zakończyła się szybko. Nikt nie
wie kiedy się to okrucieństwo Rosji zakończy, ale nie ludzie źli mają ostatnie słowo, ale Bóg może to zmienić.

Dziękujemy Wam Kochani Rodacy i Polacy rozsiani po świecie za wszystko Dobro jakim nas i Innych Braci i Sióstr darzycie, że otwarliście Domy dla Ukraińców, niektórzy z nich utracili wszystko, cały dobytek życia, ratując Życie Swoje i Dzieci. Potrzeba nam Wszystkim silnej Wiary i Miłości do dalszego życia.

Pamiętajmy, że po Wielkim Piątku wydawało się, że zło już zapanowało, a wtedy przyszedł poranek Wielkanocy.

Chrystus umarł za nas Wszystkich z największej Miłości na Krzyżu, i tam w Wielki Piątek narodził się z przebitego Serca Jezusowego Kościół, którego bramy piekielne nie zwyciężą. My jesteśmy grzeszni i słabi, ale nasz Bóg jest mocny, On Trzeciego Dnia Zmartwychwstał i umacniał przez czterdzieści Dni Swych Przyjaciół aby uwierzyli i miłowali nawet swych wrogów.

Ojciec Niebieski jest doskonały i chce aby Jego Dzieci były doskonałe. Bóg kocha Wszystkich, bo przecież Syn Boży oddał Życie nie tylko za sprawiedliwych, ale za grzeszników, nikt z nas nie jest bez winy. To co nasze to grzech – wszystko inne to Łaska Boża, z którą mamy współpracować. Dzisiaj w tym trudnym czasie każdy z nas zdaje egzamin, czy jesteśmy naprawdę Uczniami Jezusa. Niech Jego słowa: „Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem” będą dla nas otuchą i pomocą w codziennym życiu.

Przyjmijcie Bracia i Siostry życzenia Wielkanocne: spotkajmy się często z Chrystusem umęczonym, ale i Zmartwychwstałym, niech On nas prowadzi przez życie byśmy nie dali się
zwyciężyć złu, ale potrafili zło przezwyciężać Dobrem, jak przykład dał nam nasz Mistrz Jezus
Chrystus, który nie tylko nauczał, ale oddał Życie za Swych Przyjaciół czyli Nas.

Jezus Chrystus niech będzie nam Drogą, Prawdą i Życiem.

Kochani Przyjaciele i Dobroczyńcy, życzymy Wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, dziękując Bogu za to, że jesteście z nami w tym trudnym czasie agresji Rosji na Ukrainę. Zapewniamy o modlitwie, bo tylko tak możemy się Wam odwdzięczyć!

ks. Piotr Smolka, ks. Marian Bogusz – SDB

Przesyłamy życzenia od parafian z Ciemierzyniec, z okazji Wielkanocy 2022.