List Proboszcza

with Brak komentarzy

Wersja tekstowa listu

Kochani Przyjaciele
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Wszystkich nas przeraża epidemia “koronawirusa” nikt z nas jeszcze kilka miesięcy temu by nie dopuścił takiego scenariusza.
A jednak musimy z tym żyć. Co robić kiedy wszystko zawodzi. Jest ratunek jaki sam Jezus Chrystus nam dał poprzez Św. Siostrę Faustynę, to “Koronka Bożego Miłosierdzia”. Warto czytać kto ma “Dzienniczek” Św. S. M. Faustyny Kowalskiej. Przeczytajcie numer 1540 – 1541 gdzie Pan Jezus mówi do Niej: “Córko Moja, zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki, podoba mi się dać wszystko o co mnie prosić będą… Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia Mojego, nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci Mojej. Napisz, gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającego nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel Miłosierny”.
A więc do roboty sami odmawiamy i innych nauczmy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odmawiajmy ją nie tylko o godz. 15.00, ale i rano i wieczorem, aby Jezus przebaczył nam i naszym Bliskim i Nieznajomym grzechy, dał łaskę skruchy i zachował nas wszystkich od epidemii i śmierci wiecznej. “Jezu ufam Tobie i kocham Ciebie”.
Amen.
ks. Piotr Smolka