List Proboszcza na czerwiec 2022

with Brak komentarzy

Przemyślany 11.06.2022 rok


Kochani Przyjaciele Przemyślan – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!!


Czas szybko ucieka, zbliżamy się do połowy roku 2022. Nikt się nie spodziewał wojny na Ukrainie, ludzie giną i cierpią niewinnie. Wszyscy pytają, kiedy to szaleństwo agresora Rosji się zakończy. Ludzie stają się coraz więcej małej wiary i zastraszeni. A przecież Bóg może to zmienić w jednej chwili. Dlatego trzeba, aby Wszyscy się obudzili i wzięli do rąk Różaniec i zaczęli prosić Boga przez wstawiennictwo Maryi o pokój. Bóg zapłać Wam Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje za wszystko Dobro jakim przychodzicie aby pomóc Tym, którzy cierpią niedostatek.

W tym miesiącu Serca Jezusowego w Chlebowicach – 13 czerwca nasz parafianin Józef, w czasie Uroczystości Odpustowej o godz. 12.00 ma przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, a w Przemyślanach – 19 czerwca na Ukrainie kiedy będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej o godz.10.00 dwaj najmłodsi parafianie Daniel i Roman.

W Mitulinie – 24 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Serca Jezusowego.

W Przemyślanach – 29 czerwca w Uroczystość Patronów naszego kościoła, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, nasz Duszpasterz Salezjanin Ks. Józef Bogusz obchodzić będzie 40 lecie Kapłaństwa Chrystusowego, ale wewnętrzną Uroczystość obchodzić będziemy 3 lipca 2022 roku o godz. 12.00 (11.00 PL). W tym dniu Bogu i Dobrym ludziom będziemy dziękować za odzyskany 25 lat temu nasz zniszczony kościół, w którym od 1970 do 1997 roku zrobiono fabrykę wojenną a później parasoli. Serdecznie zapraszamy Was Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje na naszą Uroczystość Odpustową 3 lipca jeżeli będzie spokojnie, bo alarmy rakietowe słychać prawie codziennie. Módlmy się wspólnie, aby jak najszybciej ta tragedia agresji na niewinnych ludzi się zakończyła.

Módlcie się za naszą Wspólnotę Przemyślańską, która przeżywa głęboki kryzys religijny po pandemii i z tym co obecnie się dzieje na Ukrainie.

Niech Najświętsze Serce Jezusa naszego Boga rozgrzeje nasze biedne serca, abyśmy więcej kochali naszego Boga i Bliźnich, miłując nie tylko słowem ale i życiem i dobrymi uczynkami.

ks. Piotr Smolka – Proboszcz