List Proboszcza na grudzień 2020

with Brak komentarzy

Kochani Parafianie i Przyjaciele Przemyślan.
Marana Tha – Przyjdź Panie Jezu!!!

Kochani rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. To od nas zależy jak przeżyjemy Adwent. Pamiętajmy, że Rodzina to Kościół Domowy, gdzie Rodzice są Kapłanami. To od Was Rodziców Dzieci biorą przyklad w życiu. Kochani Przyjaciele, niech nie zabraknie nam Wiary, Nadziei i Milości do Jezusa naszego Zbawiciela i naszej Mamy Maryi.

Kochani Bóg nas kocha i my Go kochamy. Kto z Was będzie mógł uczestniczyć w Roratach albo w wieczornej Mszy Świętej, to niech znajdzie czas aby tak jak Maryja i św. Józef iść do Betlejem. Tam Jezus się narodzil dla naszego Odkupienia. Pragnę Was Kochani, ale i siebie zachęcić, byście w tym wyjątkowym czasie oczekiwania karmili się Słowem Bożym Nowego Testamentu. Jezus będzie nas umacniali powie jak żyć, kiedy inni nie wiedzą co robić.

Jezus przez życie nas wiedzie, bądźmy spokojni! On nigdy nas nie zawiedzie! Ludzie, każdy z nas, tyle razy Jezusa opuścili i zabili. Jezus nam to wszystko wybaczył, bo On nas pierwszy umiłował, oddając życie za grzeszników i nazwał, nas swoimi Przyjaciółmi. Jeżeli Jezus nam ufa to my starajmy się Go nie zawieść, a to wszystko zależy od Miłości.

Kto by z Was Przyjaciele, chciał z nami spotykać się z Jezusem i Maryją w Przemyślanach na Roratach, to od poniedziałku (30 listopada do 23 grudnia) do soboty będzie Msza święta o godz. 16.00 polskiego czasu, a o godz. 17.00 czasu ukraińskiego. W niedzielę Adwentu i w święta Bożego Narodzenia Msza święta u nas o godz. 9.00 polskiego czasu, a godz. 10.00 czasu ukraińskiego.

U nas w Przemyślanach umiera Wiara i Miłość wśród Parafian, Dzieci i Młodzieży, bo Rodzicom nie zależy na wychowaniu religijnym, nie wiem o co tu chodzi?
Więc Kochani Przyjaciele, choć Wy będziecie z nami. Kiedy będziecie mieli czas idźcie do Swego Kościoła bo sami wiecie, jak nam Pan Bóg nie pomoże, to nikt nam nie pomoże. I jeszcze raz powtarzam „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Módlmy się często słowami pierwszych Chrześcijan „Marana Tha – Przyjdź Panie Jezu nie zwlekaj, bo my Cię czekamy”.

Życząc aby Adwent przemienil nasze serca, abyśmy więcej Kochali Jezusa i Maryję, a także naszych Najbliższych w Domu, oraz zdrowia, Bożych Łaski i radości zbliżających się Świąt.

ks. Piotr Smolka